Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Czyszczenie, renowacja i konserwacja posadzek

Czyszczenie posadzek Kraków

Podstawowym elementem zabezpieczania podłóg przed zabrudzeniem jest zainstalowanie w strefie wejściowej budynku systemu wycieraczek. Dobrze dobrany system wejściowy może wychwycić do 80% potencjalnych zabrudzeń. Dobrze jest na etapie inwestycji zaplanować na ten cel środki.

Aby sprostać Państwa potrzebom i oczekiwaniom w zakresie doskonałego wyglądu podłóg stosujemy specjalistyczne środki do czyszczenia i pielęgnacji podłóg dostosowane do wszystkich rodzajów powierzchni podłogowych.

   

 

Stosujemy technologię do podłóg tradycyjnych, jak i specjalistycznych (podłogi LINOLEUM SPORT lub ESD).

W tym celu należy:

 1. Przygotować powierzchnię,
 2. Zabezpieczyć (nabłyszczyć),
 3. Pielęgnować podłogę po zabezpieczeniu.


Prawidłowa pielęgnacja pozwala zapobiegać uszkodzeniom podłogi, które to przekładają się na zmniejszenie środków, które musimy przeznaczyć na utrzymanie posadzki w należytym stanie.

Renowacja posadzek - zobacz realizacje

Ze względu na materiał z jakiego wykonana jest posadzka, możemy dokonać podziału na:

Czyszczenie posadzek z kamienia

Po pierwsze musimy określić, z jakiego rodzaju kamienia wykonana została posadzka ponieważ inne technologie zostaną użyte przy posadzce marmurowej a inne przy terakocie. W zależności od rodzaju kamienia zastosowane procesy przygotowawcze, ochronne i codziennej konserwacji będą się od siebie różnić.

Czyszczenie posadzek z linoleum

Jeden z producentów wykładzin typu Linoleum podaje zalecenia dotyczące czyszczenia i konserwacji swojej wykładziny. Zaleca odkurzanie na sucho szmatkami do kurzu i przecieranie na wilgotno. Producent nie widzi konieczności nabłyszczania posadzki preparatami akrylowymi a jedynie czyszczenie mechaniczne przy użyciu maszyny jedno-tarczowej i czerwonej włókniny.

Praktyka nauczyła nas, że technologia ta jest wystarczająca do wydajnej i oszczędnej pielęgnacji jak również długiej żywotności wykładziny. Sale gimnastyczne, fitness czy siłownie w których jest wykładzina Linoleum Sport niezabezpieczona przez producenta powłoką ochronną również nadaje się do zastosowania taj technologii.

Czyszczenie posadzek z PCV

Wykładziny obiektowe, wykonane z PCV jak wszystkie wykładziny używane w miejscach o dużym natężeniu ruchu wymagają prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Bez względu na fabryczne wykończenie powierzchni satysfakcjonujące rezultaty użytkowania podłóg mogą być uzyskane wyłącznie przy stosowaniu się do kilku zasad dotyczących użytkowania i pielęgnacji..

Można wyróżnić kilka operacji mianowicie:

 1. Czyszczenie początkowe

  Dotyczy zabiegów bezpośrednio po instalacji wykładziny.

 2. Sprzątanie bieżące

  Powinno być wykonywane regularnie w określonych odstępach czasu zależnych od intensywności użytkowania podłogi. Można w/w operację wykonać różnymi metodami. Czyszczenie na sucho-powierzchnię wykładziny zamiatać,odkurzać lub wycierać mopsem akrylowym lub szmatkami kurzowymi. Czyszczenie na mokro - zmyć posadzkę przy użyciu mopka lub maszyny czyszczącej. W celu nie dopuszczenia do całkowitego zużycia się pierwotnej powłoki z poliuretanu do mycia należy stosować roztwór środka do konserwacji bieżącej w stężeniu zalecanym przez producenta środka.

 3. Pielęgnacjai okresowa

  Częściowo zużytą lub bardzo zniszczoną powłokę zabezpieczająca należy odnowić tym celu należy:

  • przygotować powierzchnię przez całkowite usunięcie zniszczonej powłoki
  • dokładnie wypłukać.
  • zabezpieczyć powierzchnię przez naniesienie przynajmniej dwóch warstw powłoki zabezpieczającej.
  • pielęgnacja – dobranie technologii do mycia i konserwacji.

Czyszczenie posadzek z drewna

Podłogi drewniane wymagają przygotowania i preparatów do zabezpieczenia oraz do pielęgnacji. Wygląda to bardzo podobnie jak przy podłogach z linoleum bądź PCV z tą różnicą że ze względu na różne kawałki drewna, intarsję i różne poziomy zużycia należy wykonać próbę. Jest to niezbędne aby wykonać wszystkie czynności prawidłowo. Po zakończeniu testu, nasi pracownicy zasugerują najlepsze rozwiązani dla danej podłogi.

Czyszczenie posadzek z innych materiałów

Z pośród pozostałych posadzek warto wymienić:

 • podłogi przewodzące ESD,
 • podłogi wykonane z żywicy epoksydowej,
 • podłogi sportowe,