Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Pluskwy - zwalczanie

Zwalczenie pluskiew z DDD Czystość


Charakterystyka pluskiew i metody usuwania pluskiew

Pluskwy są to niewielkie, czerwono-brązowe owady. Ich cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar i spłaszczony kształt. Jednak opita krwią pluskwa zmienia kształt na lekko wybrzuszoną. Dzięki swoim rozmiarom pluskwy są niezwykle trudne do wytępienia, a często nawet do zauważenia niewprawnym okiem. Większość osób dowiaduje się o tym, że pluskwy zamieszkują ich mieszkanie poprzez odkrycie bolesnych ugryzień na swojej skórze. Pluskwy są niezwykle częste w miastach takich jak Kraków. Nieprawdą jest także przekonanie, że pluskwy są szkodnikiem występującym jedynie wśród ludzi ubogich. Pluskwę możemy przynieść do domu po wizycie w przedszkolu czy autobusie, wystarczy jedna para insektów, by w naszym mieszkaniu niebawem znajdowała się cała chmara pluskiew. Pluskwy są aktywne głównie nocą, panicznie boją się światła dziennego, oraz sztucznego, dlatego też są one tak trudne do znalezienia.

Pluskwy - zwalczanie domowymi metodami

Istnieje wiele domowych metod usuwania pluskiew. Większość z nich jest jednak nieskuteczna i powinna być wykorzystywana jako dodatek do profesjonalnych metod zwalczania pluskiew. Podstawową metodą zwalczania pluskiew jest gruntowe wyczyszczenie wszelkich sprzętów, łóżek, materaców, ubrać. Wszystko to należy wyprać w co najmniej 60 stopniach, nawet o kilka stopni niższa temperatura nie wystarczy by wybić wszystkie jajeczka larw. Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie całego mieszkania, zwłaszcza przestrzeni za listwami i wszelkich szczelin między meblami. Ostatnim krokiem jest dokładne umycie wszystkiego przy użyciu ciepłej wody i mydła. Ponownie, nie jest zalecane by były to jedyne metody używane do zwalczenia pluskiew. Pluskwy, zwłaszcza te lęgnące się w miastach takich jak Kraków są niezwykle odporne na wszelkie domowe środki mające je zwalczyć i jedyną metodą na skuteczną walkę z nimi jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

Profesjonalne usuwanie pluskiew

Usuwanie pluskiew przez profesjonalne firmy zajmujące się dezynsekcją jest jedynym pewnym sposobem na pozbycie się tych insektów i uniemożliwienie im powrotu. Profesjonalna ekipa zadba o to by znaleźć wszelkie gniazda, legowiska i jajeczka pluskiew. Sam proces zwalczanie pluskiew jest niezwykle prosty. Ekipa rozpyla w pomieszczeniu specjalne środki chemiczne mające za zadanie zabić wszystkie pluskwy. Sam proces trwa około dwóch godzin, po czym pomieszczenie należy dobrze wywietrzyć. Następnie nie można użytkować pomieszczenia przez 24 godziny. Ekipa zadba także o usunięcie ciał insektów oraz zadbają o wypranie wszelkich materiałów, które mogą zawierać jajeczka larw pluskiew. Usługi zwalczania pluskiew są powszechnie dostępne w większych miastach, w Krakowie usługi takie są niezwykle tanie biorąc pod uwagę ich skuteczność.