Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Usuwanie szerszeni w Krakowie

Likwidowanie szerszeni, usuwanie gniazd – rozpoznanie

 

Szerszenie są owadami o bardzo złej opinii. Szerszenie są niezwykle łatwe do rozpoznania. Są to duże, mierzące około 2,5 cm owady z czarnym tułowiem w brunatne lub rude plamy, odwłok szerszeni jest żółty w czarne pasy. Szerszenie bardzo trudno pomylić z innym owadem. Ich gniazda zaś znajdują się wyżej niż gniazda os. Siedliska szerszeni zbudowane są z papieru, który szerszenie uzyskują poprzez przeżuwanie drewna i łączenie go ze swoją śliną. Szerszenie są niezwykle groźnymi owadami, bardzo łatwo sprowokować je do ataku. Wystarczy mieć na sobie ubranie w nieodpowiednim kolorze, wykonać gwałtowniejszy ruch w stronę szerszenia lub znaleźć się w pobliżu gniazda. Wtedy instynkt terytorialny sprawi, że szerszenie ruszą do ataku. Jeśli szerszenie założą gniazdo w pobliżu lub w naszym mieszkaniu czy domu nie można zwlekać, tylko należy jak najszybciej wezwać profesjonalną ekipę, która zajmie się likwidacją szerszeni i usunie gniazda szerszeni z terenu naszej posesji.

 

Likwidacja szerszeni - sposoby

Istnieje wiele sprawdzonych metod na usunięcie gniazda szerszeni. Przede wszystkim jednak należy pamiętać, żeby nigdy, pod żadnym pozorem nie próbować likwidować szerszeni samodzielnie. Wiele osób jest uczulonych na jad szerszeni, który może okazać się śmiertelny dla niespodziewających się tego osób. Mitem jest także fakt, że należy zadzwonić po straż pożarną. Od kilku lat straż pożarna usuwa gniazda szerszeni jedynie z miejsc w których stanowią bezpośrednie zagrożenie życia, czyli z placówek edukacyjnych, miejsc użyteczności publicznej, placów zabaw itd. W innych przypadkach należy zadzwonić po profesjonalistów. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której gniazdo szerszeni odkryjemy podczas zimy, wtedy możemy likwidować je sami, gdyż królowe opuszczają gniazdo na zimę by założyć nową kolonię, a szerszenie pozostałe w gnieździe umierają z zimna.

Likwidacja szerszeni przez profesjonalistów

Wezwanie profesjonalistów jest najprostszą metodą likwidacji szerszeni. Dobre ekipy potrafią szybko odkryć, gdzie znajduje się gniazdo szerszeni. Następnie spryskują je, używając specjalnych dyszy, środkiem owadobójczym. Środki te występują w postaci aerozolu lub proszku. Gwarantuje to, że żaden szerszeń nie przeżyje oprysku. Następnie gniazdo jest usuwane. Profesjonalne ekipy stosują także specjalne środki zapobiegające ponownemu osiedlaniu się szerszeni. Dlatego właśnie wezwanie profesjonalnej pomocy jest najszybszą i najbezpieczniejszą metodą likwidowania gniazd szerszeni.

Likwidacja gniazd szerszeni - Kraków i okolice

Mimo, że szerszenie są niewątpliwie rzadziej spotykane w miastach niż na wsiach, to miasta takie jak Kraków są w dalszym ciągu narażone na te owady. W miastach zakładają one zwykle gniazda na strychach kamienic lub pod dachami bloków. W takich sytuacjach nie należy zwlekać, lecz jak najszybciej powiadomić spółdzielnie mieszkaniową lub właściciela kamienicy i usunąć insekty. Nie usunięcie ich może grozić poważnymi konsekwencjami, a czasami nawet śmiercią, jeśli szerszenie ugryzą kogoś uczulonego na ich jad.