Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Aktualności

Czy rybiki są szkodliwe? Czy są dla nas zagrożeniem?

W Polsce występują trzy rodzaje rybików - cukrowy, szary i piekarniczy. W zależności od tego, który występuje w naszym domu, biurze czy magazynie może być dla nas nieszkodliwy lub wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Usuwanie gniazd szerszeni

W tym sezonie wykonaliśmy pierwszy zabieg dotyczący usuwania szerszeni, które zrobiły gniazdo na poddaszu domu jednorodzinnego w Krakowie. Użyliśmy odkurzacza przemysłowego do wyciągnięcia szkodników oraz kokonów, a następnie zabezpieczyliśmy otwór, przez które się przedostawały.

Zwalczanie pluskiew metodą pary

Nowa usługa w ofercie DDD Czystość - usuwanie pluskiew metodą pary

Zwalczanie kociego wirusa - panleukopenia w Klinice Weterynaryjnej

Nasza firma wykonała usługę dezynfekcji oraz gruntownego sprzątania w jednej z krakowskich klinik weterynaryjnych. Zwalczanie ptasiego wirusa w 2017r. (ok. 500 zabiegów) pozwoliło nam nabyć doświadczenie w zwalczaniu innych chorób odzwierzęcych.

Rybiki atakują - skuteczne zwalczanie rybików

W ostatnim okresie obserwujemy wzmożoną aktywność insektów takich jak srebrzyki – czyli popularnych rybików cukrowych. Stwierdziliśmy również występowanie nowych odmian

Restauracje - szkolenie z procedur bezpieczeństwa dla lokali gastronomicznych

Wykonujemy szkolenia personelu i kierownictwa oraz przygotowujemy dokumentację w celu wdrożenia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 roku wobec zagrożenia epidemicznego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w lokalach gastronomicznych

Dezynfekcja hoteli, restauracji, jadłodajni, foodtracków, szkół, przedszkoli i żłobków

Z racji obecnej sytuacji związanej z koronawirusem SARS CoV-2 polecamy naszej usługi dezynfekcji, dla obiektów typu: szkoły, przedszkola, żłobki, hotele, restauracje, biura, bary, jadłodajnie, foodtracki i punkty usługowe.

Koronawirus - SARS-CoV-2 - jesteśmy po szkoleniu!

Jesteśmy po szkoleniu z zakresu dezynfekcji w odniesieniu do koronawirusa - SARS-CoV-2

Profilaktyka i zwalczanie Koronawirusa

Jakie działania należy prowadzić, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się Koronawirusa. Czy zwalczanie Koronawirusa jest możliwe, oraz jak przebiega? Odpowiadamy na te pytania w tym artykule!

IPM Square - najnowsza technologia monitorowania już funkcjonuje w naszej firmie

Jesteśmy pierwszą firmą w Krakowie i Małopolsce, która wykorzystuje w deratyzacji nowoczesny, elektroniczny system monitorowania pułapek - IPM Square. System IPM Square pozwala na stałą kontrolę pułapek w urządzeniach elektronicznych. 

Dezynfekcja - zwalczanie chorób zakaźnych i wirusów, odkażanie

Dowiedz się, jak przebiega zwalczanie chorób zakaźnych oraz wirusów w miejscach publicznych. Dlaczego warto wykonywać dezynfekcję w szkołach, przedszkolach i biurach. Przy wykorzystaniu odpowiedniej technologii można szybko odkazić pomieszczenia, eliminując wirusy i bakterie. To szybki sposób na zmniejszenie zachorowalności wśród uczniów i pracowników. 

Piórojad czyli pchła kurza - zwalczanie pasożytów ptasich

Jak uporać się z trudnym problemem pasożytów ptasich. Rozpoznanie pchły kurzej oraz kroki, jakie należy podjąć, by skutecznie pozbyć się tych pasożytów.

Jak najlepiej osuszyć wnętrze budynku i uchronić się przed pleśnią i grzybami?

Prawidłowe osuszanie budynku, zwłaszcza po zalaniu, jest procesem złożonym, skomplikowanym i wymagającym w pełni profesjonalnych narzędzi. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, koniczny jest dłuższy czas oczekiwania, jednak wraz z nadejściem nowych technologii cały proces można znacznie przyspieszyć. By w zakamarkach nie powstały zacieki lub wilgoć powodująca pleśń oraz grzyby, do osuszenia zalanego mieszkania lub domu potrzeba wiedzy oraz w pełni specjalistycznego sprzętu. Gospodarcze osuszacze szybciej osiągają dużo lepsze efekty niż małe pochłaniacze wilgoci, a profesjonalna firma dodatkowo: odkazi dane miejsce, zdezynfekuje od bakterii i pleśniawek, a także wykonana ozonowanie powietrza, niwelujące nieprzyjemny zapach.

Mrówki atakują! Skuteczne zwalczanie mrówek i usuwanie pluskiew

Co jakiś czas w blokach mieszkalnych, na kilku kondygnacjach mogą pojawiać się mrówki faraona. Ich obecnośc jest uciążliwa, powoduje straty i uszczerbek na zdrowiu. Likwidacja insektów musi być skuteczna i całkowita. Dobrze jest wyśledzić drogi, którymi się poruszają i umieścić tam pojemniki z trutką pokarmową. Mrówki pobiorą napotkaną substancję i zabiorą do gniazd, co gwarantuję pozbycie się ich na dłużej.

Komary i kleszcze

Wiosną powraca problem komarów i kleszczy. Komary należą do uciążliwych i nielubianych insektów. Choć występujące na terenie polski komarowate nie przenoszą chorób, ich ukąszenia są bolesne i mogą powodować alergie. Szczególnie aktywne są w środowiskach wilgotnych, ze zbiornikami wodnymi. Kleszcze choć mniej zauważalne, są bardziej niebezpieczne, przenoszą wiele poważnych chorób takich jak borelioza, czy kleszczowe zapalenie mózgu. Występują w lasach, na łąkach i w przydomowych ogródkach. Gdy zaczyna robić się cieplej, ryzyko wystąpienia insektów w naszych domach i ogrodach się zwiększa.

Zwalczanie świerzbu

Od lat skutecznie zajmujemy się usuwaniem i zwalczaniem świerzbu. Wykonaliśmy wiele prac na terenie Krakowa i nie tylko, skutecznie unieszczkodliwiając świerzb i zapewniając bezpieczny powrót lokatorów.

Czyszczenie i dezynfekcja wewnętrznych powierzchni zbiorników wody zdemineralizowanej

W ostatnich dniach zakończyliśmy czyszczenie i dezynfekcję pięciu zbiorników wody zdemineralizowanej. Praca wymagała kilku operacji.

  • Sprawdzenie stanu czystości mikrobiologicznej powierzchni wewnętrznej oraz ujęcia wody do zabiegów czyszczenia i dezynfekcji.
  • Następnie czyszczenie wewnętrznej powierzchni do wysokości 12m preparatami myjącymi i odkamieniającymi.

Deratyzacja w Krakowie

Czy w miesiącach jesienno-zimowych w twoim lokalu pojawiły się myszy lub inne gryzonie? Nie mogłeś sobie z nimi poradzić? Nie ty jeden doświadczyłeś tego problemu.

Pojawienie się szkodników w obiektach gastronomicznych jest kłopotliwe dla właścicieli z wielu względów. Szkody magazynach, niszczenie produktów, czy elektroniki, zostawianie odchodów, względy estetyczne, a co za tym idzie utrata klientów. Wszystko to niesie duże straty finansowe. Niestety w chłodniejszych miesiącach gryzonie chronią się w obiektach, szukając pożywienia. Źle uszczelnione budynki to dla nich okazja, by dostać się do wnętrza.

Usuwanie szkód po zalaniu z rury kanalizacyjnej

Nasza firma wykonuje kompleksowe czyszczenie i likwidację szkód po zaladniu z pękniętej lub nieszczelnej rury kanalizacyjnej. Jeśli Twoja piwnica została zalana możemy rozwiązać ten problem. Nasza firma wykonała kompleksowe czyszczenie pomieszczeń zalanych z powodu pękniętej rury kanalizacyjnej.

Szkolenia z systemu GHP, GMP, HACCP

Nowe usługi w ofercie naszej firmy. Szkolenia systemu GHP, GMP, HACCP

Pluskwy w Krakowie

W związku ze wzrostem ruchu turystycznego, obserwujemy zwiększoną aktywność pluskiew w motelach, hotelach, mieszkaniach prywatnych. Są to pasożyty wyjątkowo uciążliwe i odporne na działanie większości środków chemicznych.

Sprzątanie gabinetów medycznych

Wykonywanie czynności porządkowych w gabinetach stomatologicznym skłoniło nas do opracowania wewnętrznej procedury dla naszych pracowników. Zapraszamy wszystkie gabinety z Krakowa i okolic do skorzystania z usług sprzątania gabinetów medycznych, stomatologicznych, przychodni, itp.

Gady, płazy - żmije atakują

W obiektach przemysłowych wybudowanych w pobliżu łąk i lasów dużym utrudnieniem są szkodniki:
gryzonie, płazy i gady. Brak szczelności powoduje dostanie się ich do kanałów z kablami
elektrycznymi, światłowodami.

Zwalczanie kleszczy i odkomarzanie Kraków

W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyja rozwojowi komarów – duża wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą powietrza to idealne warunki do rozwoju tych owadów, które swoją obecnością skutecznie potrafią zepsuć popołudniowy pobyt w ogrodzie, czy wieczorny spacer po parku.

Dezynfekcja i sprzątanie popowodziowe

Intensywne opady deszczu, jakie nawiedziły m.in. południową część Polski są przyczyną licznych podtopień, a woda nierzadko pozostawiła spory bałagan.

Zwracamy uwagę na potrzebę dezynfekcji zalanych obiektów, ponieważ stojąca woda jest siedliskiem wielu zagrożeń (owadów itp.).

Sprzątanie po pożarze

Usługa sprzątania po pożarze w laboratorium chemicznym wymagała kilku operacji: zebranie i odkurzenie proszku gaśniczeg, przetarcie na wilgotno wszystkich elementów i aparatury spektroskopowej, transport i utylizacja powstałych odpadów.

Wiosenna deratyzacja 2013

Za oknem coraz cieplej, co przypomina nam o zbliżającej się wiośnie. Przy tej okazji chcielibyśmy przypomnieć również o obowiązkowej wiosennej deratyzacji, która rozpoczyna się 20 marca i obowiązuje do 20 kwietnia.

Mycie okien w Krakowie

W ostatnich dniach firma „DDD Czystość” wykonała usługę mycia okien i powierzchni szklanych w kilku krakowskich biurach. Prace polegały na czyszczeniu, często trudno dostępnych okien.

Obowiązkowa jesienna deratyzacja

W dniu dzisiejszym, zgodnie z art. 21 Uchwały Nr C/1011/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 25 stycznia 2006 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków, rozpoczyna się okres obowiązkowej jesiennej deratyzacji.

Deratyzacja w budynku stacji transformatorowej

Dnia 3.09.2012 Firma DDD Czystość wykonała usługę deratyzacji budynku stacji transformatorowej.

Szkolenia BHP - zbliża się rok szkolny!

Zbliża się rok szkolny! Pamiętaj o szkoleniach okresowych BHP!

Dla pracowników oświaty szkolenia okresowe BHP przeprowadzamy na bieżąco.

Czyszczenie ekranu akustycznego opery

W dniach 25-27.07.2012 firma DDD Czystość wykonała usługę czyszczenia ekranu akustycznego w budynku opery. Usługa polegała na jego odkurzeniu oraz umyciu.

Czyszczenie i dezynfekcja komory odpowietrzającej dla MPC Kraków

Dnia 12.07.2012 firma DDD Czystość wykonała usługę dla MPC w Krakowie polegającą na wyczyszczeniu i dezynfekcji komory odpowietrzającej.

Zwalczanie mrówek Kraków

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty usług zwalczania mrówek, które szczególnie w okresie wysokich temperatur wykazują dużą aktywność.

Odkomarzanie Kraków - zwalczanie i odstraszanie komarów

Rozpoczął się sezon urlopowy. Wielu z nas spędza go w przydomowych ogrodach i na działkach. Niestety odpoczynek może być utrudniony ze względu na obecność komarów, które często pojawiają się w takich miejscach, pełnych roślinności i zacienionych miejsc.

Renowacja posadzki kaplicy kościoła

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami wykonanymi w trakcie procesu renowacji posadzki kaplicy kościoła.

Ozonowanie - skuteczny i bezpieczny sposób walki z drobnoustrojami

Ozonowanie jest jedną z najlepszych i skutecznych form odczyszczenia zabrudzonej klimatyzacji i wentylacji. Ozonowanie to szeroko pojęta sterylizacjia - całkowite zniszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników w celach antyseptycznych, dla konserwacji żywności, dezynfekcji itp.

Sprzątanie gabinetów medycznych i przychodni lekarskich

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę i jesteśmy w stanie podjąć zadanie sprzątania gabinetów medycznych i przychodni lekarskich w Krakowie i okolicy.

Odkomarzanie i zwalczanie kleszczy Kraków - DDDczystość

Jeśli zadbamy o to aby w naszych posesjach, ogródkach , ogrodach i parkach odstraszyć i zniszczyć komary, kleszcze itp. pasożyty to nie będziemy narażeni na ukoszenie i przykre dolegliwości. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu w tych zabiegach, wykonujemy odkomarzanie i zwalczanie kleszczy w Krakowie oraz okolicach.

Zwalczanie mrówek Kraków - mrówki atakują na wiosnę

W wielu obiektach obserwujemy nasilenie występowania mrówek, związane ze zbliżającym się okresem letnim. Na zewnątrz budynku, pomiędzy płytkami betonowymi, w szczelinach elewacji - zakładają swoje gniazda. Z zewnątrz przedostają się szczelinami do środka niszcząc produkty spożywcze i inne.

Akcja Wiosennej Deratyzacji 2011

Jak co roku, z nastaniem wiosny, zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, w okresie 20.03. – 20.04. przeprowadzamy u naszych klientów akcję wiosennej deratyzacji.

Renowacja posadzki marmurowej w Lipnicy Murowanej

W lutym 2011 wykonaliśmy renowację posadzki marmurowej w kościele pw.Sw.Andrzeja w Lipnicy Murowanej.

Renowacja polegała na wyrównaniu nierówności posadzki przez szlifowanie jej dyskami metalowymi o kilku gradacjach. Proces ten wymaga dużej wprawy w operowaniu maszyną a także znajomości marmuru gdyż jego ścieralność (twardość) jest rożna w zależności od miejsca pochodzenia, koloru i złoża.

Sprzątanie pobudowlane na stadionie w Krakowie

Firma DDD Czystość z dumą informuje Państwa, że w okresie od 5 sierpnia do 24 września 2010 roku wykonywała zlecenie polegające na pracach porządkowych i sprzątaniu pobudowlanym na jednym z Krakowskich stadionów. Praca jaką musieliśmy wykonywać na stadionie wymagała od nas ogromnego zaangażowania oraz użycia złożonej technologii. Używaliśmy również szerokiego arsenału środków chemicznych oraz technicznych.

Sprzątanie popowodziowe

Powódź dotknęła nas i przyniosła wiele szkód. Jednak zostawiła za sobą wiele nieczystości i zagrożeń (owadów, bakterii itp.) Obiekty zalane należy dobrze doczyścić i odkazić. Proponujemy w jakiej kolejności i z czym się do tego zabrać. Jednocześnie informujemy, że możemy wykonać tę usługę - wykonaliśmy ją już w kilku obiektach. Poniższe punkty sformułowaliśmy na podstawie obserwacji i wniosków wyciągniętych z nich.

Wiosenny przegląd placówek pod kątem BHP i P.Poż.

Okres wiosenny jest idealnym czasem, w którym należy dokonać corocznego przeglądu placówek w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jak również zabezpieczeń przeciw pożarowych. Nasze działania skupiamy przede wszystkim na przeglądzie dokumentacji, maszyn i urządzeń, zabezpieczeń p.poż., sporządzanie protokołów przeglądu bhp i zaleceń dla administratora obiektu.

Dezynfekcja i sprzątanie popowodziowe

Jeśli chcemy usunąć szkody popowodziowe z budynku należy wykonać następujące operacje: doczyszczanie mechaniczne, umycie, dezynfekcja. Polecamy preparaty kwaśne, działające w niskich temperaturach, których działania dezynfekcyjnego nie osłabia twarda woda.