Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Sprzątanie popowodziowe

Sprzątanie po powodziowe Kraków

Powódź dotknęła nas i przyniosła wiele szkód. Jednak zostawiła za sobą wiele nieczystości i zagrożeń (owadów, bakterii itp.)

Obiekty zalane należy dobrze doczyścić i odkazić. Proponujemy w jakiej kolejności i z czym się zabrać do sprzątania popowodziowego. Jednocześnie informujemy, iż wykonujemy kompleksowe usługi sprzątania po powodzi - wykonaliśmy je już w kilku obiektach. Poniższe punkty sformułowaliśmy na podstawie obserwacji i wniosków wyciągniętych z nich.

 

 

1. Pierwszą operacją, którą należy wykonać jest odkażenie powierzchni, sprzętu, śmieci - preparatem chlorowym.

Nasza propozycja: Chloramina T.

2. Drugi krok jest najtrudniejszy, należy wynieść wszystkie śmieci, meble, urządzenia które są uszkodzone lub zepsute. Dobrze by było postawić kontener (np. z MPO) i wyniesione graty ładować do kontenera. Koniecznie używać rękawic, maseczek jednorazowych kombinezonów.

Sypkie lub błotniste elementy ładować na taczki lub do worków foliowych i również ładować do kontenera.

Stoły drewniane, szafki, krzesła po zalaniu również wyrzucić do kontenera.

3. Po wyniesieniu mebli i innych sprzętów należy zebrać szlam, piasek itp. (taczki, worki, kalfasy) i wynieść do kontenera.

4. Kiedy nie ma już szlamu, piasku można zabrać się do czyszczenia sufitu, ścian oraz posadzki. Jeśli jest możliwość to maszyna wysokociśnieniowa (150 bar) poradzi sobie dobrze z tym problemem.

5. Uprzątnięte i doczyszczone pomieszczenie nadaje się do odkażania (dezynfekcji). Najlepiej preparatem kwaśnym, działającym w niskiej temperaturze i twardej wodzie (KICKSTART radzi sobie nieźle i możemy go polecić).

Nasza propozycja: KIKISTAR

6. Obserwuje się dużą ilość mrówek, krocionogów i stonóg które po powodzi bardzo się rozpleniły. Jeśli jest potrzeba to należy zwalczyć te robaki (wykonać dezynsekcję). Proponowany preparat biobójczy z grupy pyretroidów w formie mikrokapsułek - skuteczny w wilgotnych miejscach.

7. Nasza propozycja: ASPEST MC

Jeżeli zamierzacie Państwo zdezynfekować obiekt sami to uprzedzamy, że należy wykonywać wszystko z zachowaniem norm bezpieczeństwa i zgodnie z instrukcją na etykiecie produktu - niektóre preparaty przez nas proponowane są żrące, trujące i ogólnie szkodzić mogą zdrowiu.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług sprzątania popowodziowego w naszej firmie. Nasze usługi wykonujemy na terenie Krakowa i okolic.