Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Ozon i ozonowanie

Ozon (O3) to gęstszy i cięższy od powietrza gaz silnie utleniający, który nie produkuje niebezpiecznych produktów rozpadu. Charakteryzuje się świeżym zapachem i niebieskawym kolorem. Do jego produkcji używa się agregatów ozonu – ozonatorów. Suche powietrze przepuszczane jest przez pole wyładowań elektrycznych wywołanych prądem o wysokim napięciu. Pozostaje aktywny przez ok. 20 minut w temperaturze 24 ºC. Jako mieszanka tlenowo-ozonowa jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, działa bardzo silnie wiruso-, bakterio- i grzybobójczo. Jego działanie jest 50 razy skuteczniejsze niż chloru. Dezaktywuje mikroorganizmy nie pozostawiając żadnych produktów ubocznych lub substancji cząstkowych.

Można stosować ozon w formie gazowej lub w postaci ozonowanej wody. Gazowy ozon jest wykorzystywany do dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych, użyteczności publicznej, mieszkalnych, budynków fermowych oraz eliminuje zapachy pochodzenia organicznego niszcząc lotne cząsteczki, które przenoszą zapachy (niszczy je a nie maskuje), dym papierosowy, zapach moczu, kału i wymiocin, zapach zwierząt domowych, zapach świeżej farby czy palenizny.

Ozon sygnalizuje swoją obecność mocnym zapachem już przy stężeniu 0,02- 0,05 ppm ale zaczyna być niebezpieczny dopiero przy stężeniu powyżej 0,1 ppm w powietrzu wdychanym przez 8 godzin. Jest także nieszkodliwy przy wyższym stężeniu, dochodzącym nawet do 0,3 ppm, ale w czasie nie dłuższym niż 15 minut. W wysokim stężeniu ozon jest gazem drażniącym, pierwszymi objawami podrażnienia są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy.

Jak wygląda usługa ozonowania?

Po zamówieniu ozonowania, pracownicy naszej firmy mogą przyjechać już następnego dnia. Pomagają usunąć urządzenia elektroniczne oraz rośliny i inne organizmy żywe z pomieszczenia (aby uchronić je przed uszkodzeniem, reszta mebli i przedmiotów może zostać na miejscu). Umieszczają ozonator w pokoju i zamykają okna i drzwi. Proces trwa godzinę, w tym czasie można używać reszty domu, czy mieszkania. Po godzinie należy wietrzyć ozonowane pomieszczenie przez 15 minut. Po tym czasie jest gotowe do użytku, zdezynfekowane i wolne od przykrych zapachów. Łączny czas ozonowania lokalu o powierzchni 30m2 wynosi około półtorej godziny.

Nasza firma wykonuje ozonowanie na życzenie klienta, jako dodatkowy zabieg po dezynfekcji pomieszczeń, ale także jako indywidualną usługę. Z powodzeniem zastosowaliśmy ozonowanie w:

  • żłobkach po epidemii grypy,
  • pomieszczeniach biurowych o przykrym zapachu,
  • prywatnym mieszkaniu aby pozbyć się zapachu papierosów,
  • po malowaniu pomieszczeń, by usunąć gryzący zapach i przyspieszyć proces schnięcia,
  • szybka dezynfekcja pokoi hotelowych po chorym gościu,
  • oczyszczenie pomieszczeń z bakterii i zapachów po zmarłym.

W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu. Jeśli masz wątpliwości, czy wykonamy Twoją nietypową usługę, zadzwoń, podejmujemy zadania, których inne firmy nie wykonują!