Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Ozonowanie Kraków

Ozon (O3) to gęstszy i cięższy od powietrza gaz silnie utleniający, który nie produkuje niebezpiecznych produktów rozpadu. Charakteryzuje się świeżym zapachem i niebieskawym kolorem. Do jego produkcji używa się agregatów ozonu – ozonatorów. Suche powietrze przepuszczane jest przez pole wyładowań elektrycznych wywołanych prądem o wysokim napięciu. Pozostaje aktywny przez ok. 20 minut w temperaturze 24 ºC. Jako mieszanka tlenowo-ozonowa jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, działa bardzo silnie wiruso-, bakterio- i grzybobójczo. Jego działanie jest 50 razy skuteczniejsze niż chloru. Dezaktywuje mikroorganizmy nie pozostawiając żadnych produktów ubocznych lub substancji cząstkowych.

Można stosować ozon w formie gazowej lub w postaci ozonowanej wody. Gazowy ozon jest wykorzystywany do dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych, użyteczności publicznej, mieszkalnych, budynków fermowych oraz eliminuje zapachy pochodzenia organicznego niszcząc lotne cząsteczki, które przenoszą zapachy (niszczy je a nie maskuje), dym papierosowy, zapach moczu, kału i wymiocin, zapach zwierząt domowych, zapach świeżej farby czy palenizny.

Ozon sygnalizuje swoją obecność mocnym zapachem już przy stężeniu 0,02- 0,05 ppm ale zaczyna być niebezpieczny dopiero przy stężeniu powyżej 0,1 ppm w powietrzu wdychanym przez 8 godzin. Jest także nieszkodliwy przy wyższym stężeniu, dochodzącym nawet do 0,3 ppm, ale w czasie nie dłuższym niż 15 minut. W wysokim stężeniu ozon jest gazem drażniącym, pierwszymi objawami podrażnienia są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy.

Jak wygląda usługa ozonowania?

Po zamówieniu ozonowania, pracownicy naszej firmy mogą przyjechać już następnego dnia. Pomagają usunąć urządzenia elektroniczne oraz rośliny i inne organizmy żywe z pomieszczenia (aby uchronić je przed uszkodzeniem, reszta mebli i przedmiotów może zostać na miejscu). Umieszczają ozonator w pokoju i zamykają okna i drzwi. Proces trwa godzinę, w tym czasie można używać reszty domu, czy mieszkania. Po godzinie należy wietrzyć ozonowane pomieszczenie przez 15 minut. Po tym czasie jest gotowe do użytku, zdezynfekowane i wolne od przykrych zapachów. Łączny czas ozonowania lokalu o powierzchni 30m2 wynosi około półtorej godziny.

Nasza firma wykonuje ozonowanie na życzenie klienta, jako dodatkowy zabieg po dezynfekcji pomieszczeń, ale także jako indywidualną usługę. Z powodzeniem zastosowaliśmy ozonowanie w:

  • żłobkach po epidemii grypy,
  • pomieszczeniach biurowych o przykrym zapachu,
  • prywatnym mieszkaniu aby pozbyć się zapachu papierosów,
  • po malowaniu pomieszczeń, by usunąć gryzący zapach i przyspieszyć proces schnięcia,
  • szybka dezynfekcja pokoi hotelowych po chorym gościu,
  • oczyszczenie pomieszczeń z bakterii i zapachów po zmarłym.

W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu. Jeśli masz wątpliwości, czy wykonamy Twoją nietypową usługę, zadzwoń, podejmujemy zadania, których inne firmy nie wykonują!

Ozonowanie w Krakowie

Usługi ozonowania w Krakowie są coraz bardziej potrzebne. Pomijając nawet kwestie usuwania zapachów papierosów czy innych tego typu nieprzyjemnych zapachów. W ciągu ostatnich miesięcy w Krakowie doszło do co najmniej kilku „ataków” na lokale z użyciem kwasu masłowego. Zapach kwasu masłowego porównać można najłatwiej do zapachu jaki wydziela nieszczelna kanalizacja. Żeby nie być gołosłownym niedawno na ul. Św. Sebastiana kwas masłowy został wykorzystany by wyeliminować zakład fotograficzny. Zapach był tak intensywny, że było go czuć na całej ulicy. Miesiąc później tak samo został zaatakowany jeden z krakowskich pubów. Ozonowanie jest jedyną metodą pozwalającą na pozbycie się tego jakże nieprzyjemnego zapachu bez bardzo kosztownego remontu. Bez ozonowania jedyną metodą na pozbycie się tego zapachu jest zerwanie podłóg, kafelków, ponowne zagruntowanie ścian i pomalowanie ich. 

 

Dzięki zastosowaniu krakowskich usług ozonowania biznesy te były w stanie zlikwidować przykry zapach i w dalszym ciągu przyjmować klientów. Usługi ozonowania w Krakowie są niezwykle istotne właśnie z powodu ciągłego zagrożenia jakie czyha na właścicieli biznesów, nieuczciwa konkurencja jest w stanie zrobić naprawdę wiele nielegalnych rzeczy by tylko zwiększyć swoje zyski. Ozonowanie warto wykonywać prewencyjnie, tak by zlikwidować wszelkie zarazki i wirusy znajdujące się w powietrzu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w sezonie zimowych w którym ludzie spędzają bardzo dużo czasu w wspólnych pomieszczeniach.