Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Osuszanie budynków Kraków

Osuszanie budynków i piwnic po zalaniu

Zalanie mieszkania jest koszmarem dla każdego mieszkańca. Nie ważne czy stanie się to z powodu powodzi, wadliwej instalacji czy nieuwagi sąsiada. Naprawa szkód wyrządzonych przez wodę, która dostała się do mieszkania, potrafi kosztować dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego tak ważne jest szybkie i skuteczne, a przede wszystkim prawidłowe osuszenie budynków i piwnic - tylko to jest w stanie zagwarantować minimalizacje kosztów napraw i nie wyrządzenie dodatkowych szkód nieprawidłowym osuszaniem budynku. Dlatego istotne jest by w przypadku zalania zatrudnić profesjonalną ekipę, która zna prawidłowe metody oraz dysponuje odpowiednim sprzętem, który umożliwi szybkie i prawidłowe osuszenie zalanego budynku lub piwnicy.

Sposoby osuszania budynków i piwnic

Istnieje kilka sposobów osuszania zalanych budynków i piwnic:

  • Osuszanie naturalne
  • Osuszanie mechaniczne
  • Metoda mikrofalowa osuszania budynków
  • Osuszanie absorpcyjne
  • Osuszanie kondensacyjne

Osuszanie naturalne jest najprostszą, lecz również najbardziej czasochłonną. Naturalne osuszanie składa się z dwóch etapów. Wysychania powierzchni ścian i następnie ich wnętrza. Pierwszy etap jest stosunkowo krótki, trwa około 20 – 30 dni. Drugi etap natomiast zależy od wielu różnych czynników i może trwać 3 lata.

Osuszanie mechaniczne budynku polega na dostarczaniu dodatkowego ciepła poprzez nagrzewniki, promienniki podczerwieni i źródła mikrofalowe. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii osuszanie budynków potrafi być naprawdę szybkie.

Metoda mikrofalowa polega na wykorzystaniu źródła mikrofal by wprawić cząsteczki wody w ruch, dzięki czemu zwiększa się ich temperatura a sama woda przemieszcza się na zewnątrz ścian i parują. Plusem tego rodzaju osuszania jest zniszczenie grzybów oraz pleśni.

Osuszanie absorpcyjne działa na zasadzie usuwania wilgoci zawartej w powietrzu poprzez pochłanianie jest przez absorbent. Powietrze następnie jest ogrzewane i ponownie wtłaczane do pomieszczenia. Urządzenia wykorzystujące tą metodę pracują przy niskich a nawet ujemnych temperaturach. Nadają się do osuszania piwnic.

Osuszanie kondensacyjne zbiera wodę z powietrza po czym przy pomocy niskiej temperatury i kondensuje ją w specjalnym pojemniku. Powietrze następnie jest ogrzewane i wpuszczane do pomieszczenia susząc je.

Osuszanie budynków i piwnic w Krakowie

Usługi osuszania budynków i piwnic w Krakowie niezwykle potrzebne. Z powodu dużej i szybkiej ekspansji budowlanej Krakowa, wiele nowych osiedli powstało na terenach podmokłych i zalewowych. Podtopienia i zalania zdarzają się w Krakowie niemal co roku podczas topnienia śniegów i podnoszenia się poziomu wód gruntowych. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli nam szybko usunąć szkody powstałe w wyniku działania natury i szybko ponownie cieszyć się naszym mieszkaniem. Profesjonalne firmy zajmujące się usuwaniem takich szkód zajmą się też usunięciem wszelkich śmieci naniesionych przez wodę, sprzętów przez nią zniszczonych, dzięki czemu proces usuwania szkód będzie dla mieszkańców możliwie jak najbardziej bezstresowy.