Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Sprzątanie po zalaniu Kraków - Osuszanie, odgrzybianie i ozonowanie

Osuszanie i odgrzybianie

Aby prawidłowo wykonać usługę wyczyszczenia pomieszczeń po zalaniu należy:

1. Przeprowadzić wizję lokalną i ustalić stan zawilgocenia ścian, posadzki itp. Pomiar należy wykonać na trzech wysokościach - 20cm, 50cm, 100cm. Jest to niezbędne w celu zaplanowania procesu osuszania.

2. Po ustaleniu poziomu zawilgocenia należy wykonać operacje naprawcze:

- Dezynfekcję obiektu (odkażanie) w celu zabicia bakterii,

- wysprzątanie pomieszczenia (zebranie i segregacja sprzętów - umycie i dezynfekcja sprzętu oraz utylizacja odpadów), wyniesienie sprzętu,

- osuszanie piwnicy urządzeniami elektrycznymi (osuszacze kondensacyjne),

- odgrzybianie powierzchni ścian, posadzki i sufitu,

- usunięcie nieprzyjemnego (uciążliwego) zapachu przez ozonowanie

Po awarii, czy powodzi, zalane mieszkania, piwnice, domy, czy szkoły, należy doprowadzić do ponownej używalności. W pomieszczeniach zalegają zniszczone sprzęty; meble, książki, urządzenia, przetwory. Na zamokłych ścianach pojawia się grzyb i pleśń, mogą pojawiać się szkodniki.

Prace rozpoczyna wizja lokalna, ocena szkód i ustalenie harmonogramu prac. Następnie rozpoczynamy dezynfekcję zalanego lokalu w celu usunięcia bakterii i grzybów. Po 24 godzinach usuwamy odpady, po konsultacji z właścicielem oddzielamy je od produktów nadających się do użytku. Wywozimy śmieci do utylizacji, sprzątamy zalane powierzchnie. Następnie osuszamy pomieszczenie agregatem do osuszania, który pobiera wilgoć ze ścian i posadzki. Trwa to 3-4 dni. Następnie przeprowadzamy zabieg dezynfekcji i odgrzybienia poprzez oprysk. Na koniec spisujemy protokół dla firmy ubezpieczeniowej.

Dodatkowo, na życzenie klienta możemy przeprowadzić ozonowanie, dla usunięcia przykrego zapachu i ewentualnych mikroorganizmów. Wykonujemy także malowanie lub białkowanie. Całkowity czas wykonania od osuszania do ozonowania usługi to około 10 dni, w zależności od powierzchni i życzeń klienta.