Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Mycie elewacji i usuwanie graffiti

Mycie i czyszczenie elewacji, usuwanie graffiti - Kraków i okolice 

Mycie elewacji, usuwanie plam, zabrudzeń z farb, lakierów, kleju itp. preparatów innych zabrudzeń z elewacji budynków wymaga kilku operacji.

 1. Odkurzenie powierzchni, która będzie myta. Celem odkurzenia jest mechaniczne zebranie kurzu, pyłu, odchodów ptasich, pajęczyn, liści itp. Dobrze radzą sobie odkurzacze przemysłowe ze szczotką.
 2. Mycie elewacji detergentem. Pozwoli na odtłuszczenie powierzchni i obniżenie napięcia powierzchniowego elewacji co ułatwi proces usuwania farby, lakieru, kleju.
 3. Mechaniczne usunięcie zebranej substancji przed myciem elewacji. Ta operacja ma na celu zebranie resztek drobnego materiału, które przylgnęły do elewacji wraz z farbą, lakierem lub klejem. W zależności od porowatości podłoża, stosuje się szlifierkę oscylacyjną (tzw. Bączek) z papierem ściernym o odpowiedniej gradacji, ewentualnie druciane szczotki.
 4. Dobór rozpuszczalnika do struktury i składu farby. Dobrze jest wykonać kilka testów w celu dobrania odpowiedniego rozpuszczalnika, na który będzie reagowała substancja zawarta w farbie, kleju lub lakierze, a nie uszkodzi elewacji podczas jej mycia. Firma Pramol proponuje kilka rozwiązań, dzięki czemu możliwe jest usunięcie wszelkiego rodzaju żywic zawartych w farbie, co pozwala usunąć graffiti z porowatego podłoża, gdzie cząsteczki farby penetrują mikropory nawet do kilku milimetrów. Operację taką można przeprowadzić na elewacjach wykonanych z betonu, piaskowca i cegły.
 5. Po doborze kierunkowego produktu (który najlepiej rozpuszcza naniesioną farbę i skutecznie usuwa graffiti) wykonujemy mycie całej powierzchni elewacji, która została zabrudzona farbą, lakierem, klejem.
 6. Czas działania preparatu tj. penetracji, rozpuszczania, schnięcia, wietrzenia i osuszenia wykonanej aplikacji określony w kilkudziesięciu minutach   przez producenta substancji  należy ściśle przestrzegać co gwarantuje efektywność naszej pracy,
 7. Przystępujemy do proces płukania (maszyna ciśnieniowa 150 atmosfer z dyszą stożkową) dobrze sobie radzi z równomiernym nanoszeniem strumienia  wody co przyspiesza proces płukania).
 8. Po wyschnięciu oceniamy wizualnie poziom czystości mytej elewacji.

Mycie elewacji - a co później?

Pokrywanie zabrudzenia lub graffiti farbą.

Jeżeli myta elewacja wizualnie jest nieestetyczna to wykonujemy test nałożenia farby elewacyjnej w kolorze przed zabrudzeniem (dobór komputerowo lub wzornik kolorów):

 • gruntujemy (aplikujemy preparat gruntujący) - wałkiem lub pędzlem,
 • nanosimy podkład,
 • nanosimy farbę zewnętrzną.

Antygraffiti

Po wyschnięciu w/w warstw w czasie określonym przez producenta farby nanosimy warstwę zabezpieczającą przed ponownym zabrudzeniem w formie powłok antygraffiti stałej lub traconej:

 • powłoka antygraffiti stała: np. Hydrograff HP – wodorozcieńczalny lub A-Graf 2K – lakier poliuretanowy,
 • powłoka antygraffiti tracona: A-Graf (kompletny system – woskowy preparat, zmywacz, grunt).