Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Usuwanie robaków Kraków i okolice

Robaki w Krakowie – Występowanie

Insekty są najbardziej rozpowszechnioną grupą zwierząt na ziemi. Występują one w każdym klimacie i na każdym kontynencie. Nic więc dziwnego, że występują też w miastach, istnieje wiele gatunków robaków, które doskonale czują się w miejscach zamieszkanych przez ludzi. Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem, ludzie są dla robaków świetnymi gospodarzami, dostarczamy im jedzenia pod postacią odpadków, schronienia w postaci naszych mieszkań i stwarzamy dla nich doskonałe warunki życia, gdyż podobnie jak insekty lubimy ciepłe i bezpieczne miejsca.

W dużych miastach, do jakich Kraków niewątpliwie się zalicza, owady można spotkać na każdym kroku. Występują one zarówno na zewnątrz, gdzie atakują nas podczas spacerów, pikników, drogi do pracy, jak również w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie są irytujące przez całą dobę.

Rodzaje insektów występujących w Krakowie

W polskich domach najczęściej spotykane są takie insekty jak:

  • Pluskwy
  • Karaluchy
  • Roztocza

Często spotkać można także:

  • mrówki faraona
  • wszy
  • mole

W mieszkaniach, w których mieszkają zwierzęta można też często spotkać:

  • pchły
  • kleszcze

Głównym powodem pojawia się insektów domu jest nieprawidłowe przechowywanie żywności, niedokładne sprzątanie lub po prostu przyniesienie robaków do domu na ubraniach. Bardzo ważne jest by zwracać uwagę na pierwsze ślady insektów jakie pojawiają się w naszych domach. Jeśli zareagujemy od razu po odkryciu pierwszych odchodów lub pojedynczych sztuk robaków jesteśmy w stanie oszczędzić bardzo dużo czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na profesjonalne usuwanie robaków, w dużych miastach takich jak Kraków mamy bardzo duży wybór firm oferujących usługi usuwania robaków.

Metody usuwania robaków

Istnieje wiele metod likwidacji insektów. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest po prostu gruntowne sprzątanie całej przestrzeni mieszkalnej. Umycie wszelkich powierzchni, wyrzucenie resztek jedzenia, wypranie lub wyparzenie pościeli i ubrań. Jednak najbardziej skutecznym i najprostszym sposobem na usunięcie robaków, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się dezynsekcją. Firmy te posiadają wiele skutecznych i sprawdzonych metod likwidacji insektów. Potrafią poprawnie zlokalizować źródło, z którego biorą się robaki, zlikwidować je, używając profesjonalnych środków, które nie są szkodliwe dla ludzi. Największym jednak plusem jest możliwość skorzystania z porad fachowców w kwestii tego jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed ponowną inwazją nieproszonych gości.

Dzięki nowoczesnym technikom i dużemu doświadczeniu firmy takie jak DDD Czystość są w stanie zagwarantować swoim klientom usunięcie 100 procent insektów z domu czy mieszkania. Dlatego też, w przypadku odkrycia insektów w swoim domu nie warto próbować pozbyć się ich domowymi, często nieskutecznymi metodami. Najlepiej zostawić to fachowcom.