Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Usuwanie robaków Kraków i okolice

Robaki w Krakowie – występowanie 

Insekty są najbardziej rozpowszechnioną grupą zwierząt na ziemi. Występują one w każdym klimacie i na każdym kontynencie. Nic więc dziwnego, że występują też w miastach, istnieje wiele gatunków robaków, które doskonale czują się w miejscach zamieszkanych przez ludzi. Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem, ludzie są dla robaków świetnymi gospodarzami, dostarczamy im jedzenia pod postacią odpadków, schronienia w postaci naszych mieszkań i stwarzamy dla nich doskonałe warunki życia, gdyż podobnie jak insekty lubimy ciepłe i bezpieczne miejsca.

W dużych miastach, do jakich Kraków niewątpliwie się zalicza, owady można spotkać na każdym kroku. Występują one zarówno na zewnątrz, gdzie atakują nas podczas spacerów, pikników, drogi do pracy, jak również w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie są irytujące przez całą dobę.

Robaki występujące w Krakowie

W polskich domach najczęściej spotykane są takie robaki jak:

  • Pluskwy
  • Karaluchy
  • Roztocza

Często spotkać można także:

  • mrówki faraona
  • wszy
  • mole

W mieszkaniach, w których mieszkają zwierzęta można też często spotkać:

  • pchły
  • kleszcze

Głównym powodem pojawia się robaków w domu jest nieprawidłowe przechowywanie żywności, niedokładne sprzątanie lub po prostu przyniesienie robaków do domu na ubraniach. Bardzo ważne jest, by zwracać uwagę na pierwsze ślady insektów jakie pojawiają się w naszych domach. Jeśli zareagujemy od razu po odkryciu pierwszych odchodów lub pojedynczych sztuk robaków jesteśmy w stanie oszczędzić bardzo dużo czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na profesjonalne usuwanie robaków, w dużych miastach takich jak Kraków mamy bardzo duży wybór firm oferujących usługi usuwania robaków.

Metody usuwania robaków

Istnieje wiele metod usuwania robaków. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest po prostu gruntowne sprzątanie całej przestrzeni mieszkalnej. Umycie wszelkich powierzchni, wyrzucenie resztek jedzenia, wypranie lub wyparzenie pościeli i ubrań. Jednak najbardziej skutecznym i najprostszym sposobem na usunięcie robaków, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się dezynsekcją. Firmy te posiadają wiele skutecznych i sprawdzonych metod likwidacji insektów. Potrafią poprawnie zlokalizować źródło, z którego biorą się robaki, zlikwidować je, używając profesjonalnych środków, które nie są szkodliwe dla ludzi. Największym jednak plusem jest możliwość skorzystania z porad fachowców w kwestii tego jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed ponowną inwazją nieproszonych gości.

Dzięki nowoczesnym technikom i dużemu doświadczeniu firmy takie jak DDD Czystość są w stanie zagwarantować swoim klientom usunięcie 100 procent robaków z domu czy mieszkania. Dlatego też, w przypadku odkrycia insektów w swoim domu nie warto próbować usuwania robaków domowymi, często nieskutecznymi metodami. Najlepiej zostawić to fachowcom.