Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Dezynsekcja Kraków zwalczanie insektów

Dezynsekcja - zwalczanie insektów

Przeprowadzamy m.in. zwalczanie i usuwanie szkodników: mrówek, os, szerszeni, kleszczy, pluskiew, karaluchów, prusaków, komarów, pcheł i wszy.

Preparaty dezynsekcyjne i ich stężenie dobierane są na podstawie wcześniejszej, dokładnej identyfikacji insektów.

Zabieg dezynsekcji przeprowadzamy w momencie, gdy pomieszczenie wolne jest od przebywających w nim ludzi, aby nie narażać ich na bezpośredni kontakt ze środkiem dezynsekcyjnym.

Po wykonanym zabiegu użytkownicy pomieszczeń podlegających dezynsekcji otrzymują protokół oraz karty charakterystyki użytych preparatów.

Przeprowadzamy skuteczne zwalczanie insektów takich jak:

Zwalczanie kleszczy i komarów

Komary należą do uciążliwych i nielubianych insektów. Choć występujące na terenie polski komarowate nie przenoszą chorób, ich ukąszenia są bolesne i mogą powodować alergie. Szczególnie aktywne są w środowiskach wilgotnych, ze zbiornikami wodnymi. Kleszcze choć mniej zauważalne, są bardziej niebezpieczne, przenoszą wiele poważnych chorób takich jak borelioza, czy kleszczowe zapalenie mózgu. Występują w lasach, na łąkach i w przydomowych ogródkach.

Otrzymujemy zgłoszenia od obiektów z ogrodami w których te insekty stały się uciążliwe takich jak przedszkola, szkoły, ale także prywatnych posesji. Wykonujemy oprysk wieczorem, preparatem owadobójczym ASPERMET200EC, lub mocniejszą mieszanką TickOut Set, które zabijają komary i kleszcze. Substancja, odporna na deszcz, utrzymuje się na trawie i drzewach, pozostając aktywna przez kilka tygodni i zabijając nowe insekty które wejdą z nią w kontakt. Preparat jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin. Warto pamiętać, że większe miasta takie jak Kraków wcale nie są wolne od kleszczy, co gorsza nieprawdą jest, że pasożyty te żyją wyłącznie w trawie i nie są w stanie zaatakować, jeśli jesteśmy zakryci powyżej kolan. W miastach bardzo częste są okazy kleszczy, które wspinają się na drzewa i atakują człowieka z gałęzi. Opryski przeciwko kleszczom są o tyle istotne, że pajęczaki te przenoszą groźne choroby takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Są to niezwykle groźne choroby, które niekiedy mogą nawet zagrażać życiu. 

Warto pamiętać, że większe miasta takie jak Kraków wcale nie są wolne od kleszczy, co gorsza nieprawdą jest, że pasożyty te żyją wyłącznie w trawie i nie są w stanie zaatakować, jeśli jesteśmy zakryci powyżej kolan. W miastach bardzo częste są okazy kleszczy, które wspinają się na drzewa i atakują człowieka z gałęzi. Opryski przeciwko kleszczom są o tyle istotne, że pajęczaki te przenoszą groźne choroby takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Są to niezwykle groźne choroby, które niekiedy mogą nawet zagrażać życiu

Osy i szerszenie

Ukąszenia os i szerszeni są bolesne i mogą być niebezpieczne, dlatego ich obecność w miejscach przez nas zamieszkanych jest niepożądana. Gniazda mogą pojawić się w prywatnych domach, stodołach, ale także w większych budynkach, w miastach, we wszelkiego rodzaju szczelinach, na poddaszach. Nasi pracownicy zaczynają usuwanie szkodników np. szerszeni od znalezienia miejsca, w którym lęgną się osy lub szerszenie. Następnie wykonujemy dezynsekcję poprzez oprysk preparatem biobójczym który szybko zabija owady latające i te w gnieździe. Usuwamy martwe szkodniki i ich gniazdo a następnie uszczelniamy otwór, żeby zapobiec powstaniu nowego gniazda w tym miejscu. Cały proces trwa około godziny. Nie można zapomnieć, że szerszenie i osy to bardzo niebezpieczne owady, które niezwykle łatwo sprowokować do ataku. Dlatego po odkryciu gniazda należy niezwłocznie poszukać pomocy u profesjonalistów. Zarówno Kraków jak i inne miasta posiadają wiele profesjonalnych firm zajmujących się zwalczaniem insektów. Dlatego nie ma sensu ryzykować swojego zdrowia i życia próbując samodzielnie usunąć gniazdo, zwłaszcza odkąd usługi te można znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. 

Muchy i inne owady latające

Muchy są uciążliwymi owadami w dodatku przenoszą na sobie mikroorganizmy powodujące choroby. Nasza firma otrzymuje zgłoszenia od hoteli, restauracji, stołówek, w których pojawił się problem. Proces dezynsekcji, czyli zwalczania owadów, jest bardzo sprawny. Zaczynamy od ustalenia miejsca, w którym lęgną się owady, np. w piwnicy, na resztkach jedzenia, padlinie. Następnie opryskujemy miejsce preparatem biobójczym, muchy giną od kontaktu z substancją. Sprzątamy siedlisko i martwe owady. Usługa zajmuje około godziny. Dodatkowo montujemy także lampy owadobójcze, działające w nocy, aby likwidować pojawiające się szkodniki.

Prusaki i karaluchy:

Poza budzącym wstręt wyglądem, karaczany są szkodliwe. Żerują na żywności i odpadkach, zanieczyszczają teren odchodami i przenoszonymi chorobami i wydzielają nieprzyjemny zapach. Mogą pojawić się wszędzie, w kuchniach i łazienkach hotelowych, restauracjach, blokach i domach prywatnych.

Zwalczanie insektów rozpoczynamy od rozłożenia pułapek lepowych w celu ustalenia miejsca występowania karaczanów. Następnego dnia sprawdzamy pułapki i w pomieszczeniu, w którym zlokalizujemy szkodniki, wykonujemy oprysk preparatem biobójczym, który wabi i zwalcza owady na miejscu w około 24h. Na miejscu zostawiamy nowe pułapki i w ramach 30 dniowej gwarancji sprawdzamy, czy szkodniki wciąż występują.

Zwalczanie pluskiew

Te pasożyty ciężko zauważyć, gdyż chowają się przed światłem, a na człowieku żerują w nocy. Swędzące ukąszenia i czerwonobrązowe plamki odchodów na pościeli to najczęściej zauważalne znaki obecności pluskwy. Pojawiają się w pomieszczeniach, w których człowiek śpi, w prywatnych domach i hotelach.
Po zgłoszeniu przyjeżdżamy i przeprowadzamy wywiad z właścicielem obiektu. Szukamy odchodów lub insektów, które ukrywają w materacach, pod łóżkami, za listwami podłogowymi lub w karniszach. Instruujemy jak przygotować mieszkanie na oprysk; należy usunąć wszystkie tkaniny, ubrania, materace, zerwać listwy, odsunąć meble, zabezpieczyć elektronikę. Przyjeżdżamy następnego dnia i wykonujemy oprysk. Obowiązuje dwudziestoczterogodzinna kwarantanna. Po tym czasie mieszkańcy mogą wrócić, wywietrzyć mieszkanie. Wszystkie tkaniny należy wyprać w temperaturze 60 stopni, aby zabić jaja pluskwy.

Pchły

Te ruchliwe pasożyty żerują na człowieku i zwierzętach. Kąsają, zostawiając bolesne ślady,grudki zapalne. Ich ślina może uczulać, ponadto przenoszą niebezpieczne bakterie. Składają jaja w szparach, szczelinach, tekstylnych elementach wyposażenia. Pojawiają się w mieszkaniach, piwnicach, na strychach. Otrzymujemy zgłoszenia także z placówek publicznych, takich jak na przykład przedszkola.

Po udostępnieniu obiektu do dezynsekcji, opryskujemy cały budynek preparatem biobójczym. Zabieg trwa ok. półtorej godziny. Po dwóch godzinach można bezpiecznie korzystać z obiektu.

Usługi oprysków zwalczających pchły są niezwykle popularne wśród weterynarzy. Jest bardzo istotne by gabinety, do których przyprowadzamy naszych pupili by dbać o ich zdrowie charakteryzowały się najwyższym standardem. Z naszych usług zwalczania insektów w Krakowie korzysta regularnie wiele osób, dzięki czemu zapewniają one najwyższy możliwy standard opieki zdrowotnej zwierzętom odwiedzającym ich gabinety.

Wszy

Warto wiedzieć, że tego uciążliwego pasożyta, żywiącego się krwią, można przynieść do domu z każdego miejsca; tramwaju, restauracji, hotelu. Wesz odzieżowa przebywa blisko ciała, w ubraniach rozwijają się gnidy i żerują na ciele. Ślady, po których można rozpoznać obecność wszy to świąd, stany zapalne skóry, drobne blizny i odbarwienia.
Proces zwalczania insektów rozpoczynamy od wywiadu i rozpoznania pasożyta. Następnie opryskujemy całe mieszkanie, właściciele muszą je opuścić na około dwie godziny. Należy zwrócić szczególną uwagę na szafy i pawlacze, wszystkie ubrania i tekstylia powinno się wyprać w temperaturze min. 60 stopni, lub oddać do pralni, aby zabić pozostałe owady.

Mrówki

Niepożądane pojawiają się w przedszkolach, żłobkach, zakładach pracy, drukarniach, na prywatnych balkonach, w domach. Wszędzie tam, gdzie znajdą pożywienie. Po przyjeździe stwierdzamy miejsce przebywania owadów, przejście, którym dostają się do środka. W tym miejscu rozkładamy preparat biobójczy w formie żelu, który mrówki zabierają do gniazda i wszystkie padają. W ten sposób pozbywamy się całej populacji.
Podczas zabiegu mieszkańcy nie muszą wychodzić, preparat jest nieszkodliwy dla dzieci i zwierząt. Efekty widać w ciągu czternastu dni, mrówki znikają.

Insekty magazynowe - zwalczanie

Mklik mączny (Anagasta kuhniella), lub Omacnica

Uciążliwy szkodnik, żerujący na produktach zbożowych, pojawia się w domowych spiżarniach i magazynach, czy młynach. Można przynieść go do domu ze sklepu np. zajętym przez niego opakowaniu mąki. Żeruje w nocy, szybko przenosi się na inne produkty; kasze, słodycze, płatki, warzywa strączkowe. Ślady działalności, jakie można zauważyć to lepki oprzęd na żywności, larwy i dorosłe osobniki w pożywieniu. Larwy mklika pozostawiają odchody w formie grudek, skażając pokarm.

Walkę z inwazją rozpoczynamy od rozłożenia pułapek lepowych, feromonowych, w celu stwierdzenia ilości mklików i miejsca ich występowania. Jeśli stwierdzimy obecność mklika, wykonujemy oprysk magazynu. Równocześnie prosimy o posprzątanie magazynu i usunięcie rzeczy narażonych na zniszczenie. Żywność należy włożyć do lodówki na 48h, niska temperatura zabije znajdujące się w niej owady. Następnie powinno się przebrać produkty i przesypać do szczelnych pojemników. Czas wykonania oprysku to półtorej godziny. Po 24 godzinach można ponownie korzystać z obiektu.

Pająki

Choć nieszkodliwe, ich obecność może być przykra dla wrażliwych, szczególnie gdy jest ich dużo. Na życzenie klienta wykonujemy oprysk miejsc, gdzie występują. Efekt jest natychmiastowy, pająki nie wracają. Ta usługa zwalczania insektów w Krakowie skierowana jest głównie do osób cierpiących na arachnofobię, lub zamieszkujących miejsca gdzie pająki występują w nadmiarze. Dzięki naszym usługom możemy uwolnić gospodarstwo domowe od tych niemiłych dla oka stworzeń. Warto także pamiętać, że brak pająków oznacza brak pajęczyn co może znacząco przyśpieszyć sprzątanie w domach. Zabieg ten najlepiej wykonać na wiosnę, kiedy pająki budzą się z zimowej hibernacji. Da nam to najlepsze możliwe efekty

Rybiki cukrowe

Występują w miejscach wilgotnych i ciepłych, żywią się niemal wszystkim, resztkami naszego jedzenia, tkaninami, skórami, papierem, klejem do tapet. Nie przenoszą bakterii, pozostają przy ziemi i uaktywniają się w ciemnościach, szczególnie nocą. Choć nie są bardzo szkodliwe, mogą przeszkadzać. Wykonujemy oprysk, którego czas to ok. 30 minut. Pomieszczenie można używać po dwóch godzinach.