Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Odgrzybianie budynków, piwnic i innych pomieszczeń

Odgrzybiane piwnic i budynków po zalaniach

 

Podstawowym krokiem w odgrzybianiu i pleśni jest poznanie przyczyn powstawania tych pasożytów. Najczęstszymi przyczynami jest nadmierna wilgotność w powietrzu znajdującym się w pomieszczeniu. Rozwojowi grzybów pomaga również zbyt słaba wentylacja pomieszczeń. Zbyt rzadka wymiana powietrza powoduje coraz większe zawilgocenie powietrza i w rezultacie rozwój pasożytów. Kolejnym krokiem jest rozpoznanie gatunku pleśni z jaką mamy do czynienia w naszym budynku. Najlepszą metodą jest zatrudnienie profesjonalnej ekipy zajmującej się odgrzybianiem piwnic i budynków. Dysponują one niezbędną wiedzą i oprzyrządowaniem pozwalającym rozpoznać rodzaj pasożyta zamieszkującego ściany. Prawidłowe rozpoznanie rodzaju grzyba jest kluczowe, gdyż różne gatunku inaczej reagują na środki chemiczne, dzięki znajomości gatunku jesteśmy w stanie dobrać specyfiki idealne do zwalczenia go. Skutkuje to dużą skutecznością w pozbywaniu się pasożytów. Najbardziej narażonymi na wystąpienie pleśni miejscami są ciepłe pomieszczenia o dużej wilgotności, takie jak piwnice, pralnie czy łazienki.

 

Domowe sposoby odgrzybiania budynków

Prawdopodobnie każdy miał kiedyś styczność z grzybem lub pleśnią zamieszkującą mieszkanie, blok, kamienicę czy dom jednorodzinny. Istnieje wiele domowych metod na poradzenie sobie z tymi pasożytami, jednak większość z nich stosować można na bardzo niewielkie grzyby i pod warunkiem, że znajdują się one tylko na powierzchni ściany i nie udało im się przeniknąć w głąb ścian. Podstawową metodą jakiej używają mieszkańcy do samodzielnego odgrzybiania budynków i piwnic jest spryskanie lub pomalowanie ich środkiem grzybobójczym. W przypadku niewielkich skupisk pleśni jest to często skuteczna metoda. Jednak, podobnie jak wszystkie domowe sposoby, niszczy ona jedynie grzyb, nie usuwa zaś przyczyny jego pojawienia się. Dlatego tak istotne jest zatrudnienie profesjonalnej ekipy, która będzie w stanie zlokalizować źródło problemu i podjąć odpowiednie kroki, by zostało ono usunięte. Kluczowe będzie tutaj odgrzybianie budynku lub piwnicy odpowiednimi środkami chemicznymi.

Odgrzybianie budynków i piwnic w Krakowie

Duże miasta takie jak Kraków wcale nie są wolne od pasożytów zamieszkujących mieszkania i piwnice. Zagrożenie wystąpienia grzyba w takich miastach jest nawet większe niż na wsiach. Wszystko z powodu bardzo nowoczesnego budownictwa, które wykonywane jest tak by zatrzymywać jak najwięcej ciepła, a w rezultacie również wilgoci. W miastach grzyb często pojawia się zimą. Wtedy najlepiej wezwać profesjonalną ekipę, która wszystkim się zajmie. Zlikwidują grzyb i ustalą przyczynę jego pojawienia się. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli podjąć odpowiednie kroki by zapobiec kolejnemu wzrostowi pleśni. Bardzo ważne jest by pamiętać o regularnym wietrzeniu pokojów. Dzięki temu dokonamy cyrkulacji powietrza, co pozwoli na utrzymanie temperatury i poziomu wilgoci na poziomie, który nie pozwoli na rozwój pleśni i pasożytów w naszych mieszkaniach. Usługi odgrzybiania piwnic i budynków są w Krakowie coraz popularniejsze. Dlatego w razie pojawienia się niechcianego gościa na ścianie nie warto się zastanawiać, lecz sięgać po telefon i dzwonić po profesjonalistów.