Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Dezynfekcja - zwalczanie chorób zakaźnych i wirusów, odkażanie


Dowiedz się, jak przebiega zwalczanie chorób zakaźnych oraz wirusów w miejscach publicznych. Dlaczego warto wykonywać dezynfekcję w szkołach, przedszkolach i biurach. Przy wykorzystaniu odpowiedniej technologii można szybko odkazić pomieszczenia, eliminując wirusy i bakterie. To szybki sposób na zmniejszenie zachorowalności wśród uczniów i pracowników. 

Proces zwalczania wirusów i odkażania - dezynfekcja w DDD czystość.

Zwalczanie chorób zakaźnych, wirusów oraz innych zagrożeń w miejscach publicznych (przedszkolach, szkołach, biurach) wymaga zastosowania odpowiedniej technologii.

Pomieszczenie w którym przebywała osoba chora należy odizolować od dostępu innych osób oraz wyłączyć na czas zabiegu. Całe środowisko pracownicze, w którym przebywała osoba chora tj. biurko, komputer, krzesło itp. odkazić preparatem kierunkowym do zwalczania konkretnej rodziny, szczepu bakterii lub wirusów.

W/w miejsce wyłączyć na czas działania preparatu zgodnie z zaleceniem producenta.

Ponadto w częściach wspólnych (kuchnie, łazienki, ciągi komunikacyjne) odkazić powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, blaty w kuchni, krany, uchwyty, deski toalet itp.)

Warto zastosować kilka metod jednocześnie co zwiększa skuteczność zabiegów dezynfekcji (zachowując przerwy między ich zastosowaniem).

Preparaty na bazie alkoholu dobrze radzą sobie z fotelami biurowymi, klamkami, poręczami, natomiast ozonowanie pomieszczeń pozwala na odkażenie dokumentów (segregatorów, notatek, skryptów itp.) bez ich zniszczenia poprzez konieczność użycia chemii, roztworów wodnych.

Dotychczasowa praktyka w tym zakresie tj. między innymi w zwalczaniu ptasiej grypy w 2017 (dezynfekcja ponad 500 gospodarstw), dezynfekcje w placówkach oświatowych i przedszkolnych oraz biurach pozwoliła na wypracowanie sprawdzonych metod, które od lat stosujemy z pozytywnym skutkiem, przestrzegając zarazem zasad bezpieczeństwa Naszych klientów oraz pracowników Naszej firmy.

Nasze przygotowanie i doświadczenie uprawnia do zwalczania zagrożeń związanych między innymi z zagrożeniami wirusem grypy ludzkiej, ptasiej grypy, chorób zakaźnych, ASF, BSE jak również najnowszym zagrożeniem tj: Koronawirus z Wuhan, w skrócie 2019-nCoV.

 

 

powrót