Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Jak najlepiej osuszyć wnętrze budynku i uchronić się przed pleśnią i grzybami?


Prawidłowe osuszanie budynku, zwłaszcza po zalaniu, jest procesem złożonym, skomplikowanym i wymagającym w pełni profesjonalnych narzędzi. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, koniczny jest dłuższy czas oczekiwania, jednak wraz z nadejściem nowych technologii cały proces można znacznie przyspieszyć. By w zakamarkach nie powstały zacieki lub wilgoć powodująca pleśń oraz grzyby, do osuszenia zalanego mieszkania lub domu potrzeba wiedzy oraz w pełni specjalistycznego sprzętu. Gospodarcze osuszacze szybciej osiągają dużo lepsze efekty niż małe pochłaniacze wilgoci, a profesjonalna firma dodatkowo: odkazi dane miejsce, zdezynfekuje od bakterii i pleśniawek, a także wykonana ozonowanie powietrza, niwelujące nieprzyjemny zapach.

 

Osuszanie poszczególnych części elewacji

Suszenie kolejnych elementów elewacji powinno odbywać się etapowo. Najważniejszym etapem jest profesjonalne osuszenie warstw izolacyjnych domu, gdyż zalane, tracą swoje właściwości termiczne. Ich nieodpowiednie osuszenie nie tylko spowoduje wzrost rachunków za prąd, lecz również umożliwi rozwój niebezpiecznych dla zdrowia pleśni oraz grzybów.

W mieszkaniach popowodziowych czy pozalewowych pojawia się często nieprzyjemny zapach zgnilizny. Po całym zabiegu osuszania dobrze więc go usunąć i sprawić, by więcej nie powracał. Warto wspomnieć, że cały proces osuszania mieszkania po zalaniu jest bardzo często refundowany przez firmy ubezpieczeniowe – o ile nasze mieszkanie było ubezpieczone.

Nieprzyjemnym następstwem zalania jest bardzo często przenikanie wody do coraz głębszych warstw: podłogi, ścian oraz ich izolacji. Większości głębiej umiejscowionych części domu nie da się osuszyć przy pomocy zwykłych suszarek kondensacyjnych. Nie wyschną one również samoistnie. W przypadku osuszania kondensacyjnego następuje przyspieszony proces osuszania murów, obniżając ich wilgotność do 35%, jednocześnie zapobiegając rozwojowi pleśni i grzybów.

 

Unikalna technologia osuszania

Istotne informacje na temat danej techniki osuszania w przypadku konkretnego budynku zależą również od jego zastosowania. Całkiem inaczej osusza się:
• mieszkania komunalne, apartamenty, mieszkania w kamienicach
• domy jedno i wielorodzinne
• biura i lokale handlowe
• hale i magazyny

Od przeznaczenia i konstrukcji danego budynku wolnostojacego zależy zastosowana technologia. W przypadku większych zleceń dobrze jest ustalić z firmą indywidualne zasady dotyczące osuszania pomieszczeń, gdyż jest to ustalane w zależności od struktury wnętrz i ścian. Dzięki dokładnym oględzinom jesteśmy w stanie stwierdzić, która z zastosowanych technik będzie najefektywniejsza.

W każdym przypadku, prawidłowe osuszenie oraz zakonserwowanie pomieszczenia po zalaniu nie tylko uchroni nas przed dodatkowymi kosztami związanymi z ogrzewaniem, spowodowanymi uszkodzoną powłoką termoizolacyjną, lecz także przed niebezpieczną dla zdrowia pleśnią i grzybami. Wyeliminowanie tego problemu pozwoli nam uniknąć wielu przykrych następstw, a odpowiednie zabezpieczenie powierzchni sprawi, że przykre zapachy zgnilizny, a także widoczne na ścianach i sufitach zacieki, nie będą w przyszłości powracały.

powrót