Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Mrówki atakują! Skuteczne zwalczanie mrówek i usuwanie pluskiew


Co jakiś czas w blokach mieszkalnych, na kilku kondygnacjach mogą pojawiać się mrówki faraona. Ich obecnośc jest uciążliwa, powoduje straty i uszczerbek na zdrowiu. Likwidacja insektów musi być skuteczna i całkowita. Dobrze jest wyśledzić drogi, którymi się poruszają i umieścić tam pojemniki z trutką pokarmową. Mrówki pobiorą napotkaną substancję i zabiorą do gniazd, co gwarantuję pozbycie się ich na dłużej.

Części wspólne takie jak: korytarze, elewacja, syp, skrzynki gazu, wody, prądu i kanały wentylacyjne należy opryskać preparatem kontaktowym.

Po wykonaniu w/w zabiegów należy rozłożyć pułapki lepowe z substancją wabiącą w celu monitorowania obecności mrówek oraz innych szkodników. Jeśli nie wszystkie mrówki zostały usunięte, powtarzamy operację do skutku.

Karaczany w kuchni restauracji budynku biurowego.

Zlokalizowanie źródła gnieżdżenia karaczanów nie jest łatwe z uwagi na dużą powierzchnię kuchni, magazynów żywności, sufitu podwieszanego, pieców, palników, lodówek itp. Dodatkowym problemem są nieszczelności lokalu z uwagi na przyłącza wody, gazu, prądu, kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Pułapki lepowe rozłożone w każdym pomieszczeniu przy posadzce oraz na panelach sufitu podwieszanego pozwolą określić ilość oraz rozmieszczenia szkodników.

Substancja kontaktowa w formie oprysku oraz żelu wykładanego w miejscach występowania szkodników pozwoli na całkowite zwalczenie karaczanów. Wymaga to jednak cierpliwości i czasu. Jest to jednak metoda skuteczna i dyskretna, niewyłączająca budynku z użycia.

Dużym wyzwaniem jest zwalczanie myszy w obiektach przemysłowych, które dostały się na panele sufitu podwieszanego.Wymaga to instalacji chwytaczy gryzoni, odpowiedniej przynęty i cierpliwości.Nie można stosować substancji trujących z uwagi na trudność w zlokalizowaniu martwego gryzonia, natomiast zrywanie sufitu, ścian często jest nie możliwe.

Sprawdza się metoda uszczelnienia pomieszczeń pianką montażową, siatką stalową, co nie pozwoli bezkarnie przemieszczać się szkodnikom. Oględziny budynku z zewnątrz, znalezienie nieszczelności, którą dostają się gryzonie do środka oraz jej uszczelnienie pozwoli na uporanie się z problemem. Szczelność budynku w kierunku gryzoni jest naszym podstawowym zadaniem, według zasady:, czego nie wpuścimy do lokalu tego nie będziemy w nim mieli.

Obserwujemy ogromną ilość lokali zarażonych pluskwą. Lokatorzy przywożą ją z zagranicy, gdzie nierzadko nikt nie wykonuje zabiegów zwalczania pluskwy, lub robi to nieskutecznie.

Często po powrocie z delegacji lub urlopu po kilku dniach coś nas gryzie w nocy. Jeśli poznamy, że to pluskwa (po śladach pogryzienia i plamkach na pościeli) należy szybko zająć się tym problemem.

Pluskwa ginie w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co pozwala pozbyć się jej w praniu z bielizny, pościeli i niektórych ubrań.

Substancja kontaktowa rozpylona zamgławiaczem lub opryskiwaczem uzupełni eliminację pluskiew z powierzchni trudno dostępnych. Z uwagi na to, że pluskwa składa jaja, których nie da się zniszczyć przez oprysk konieczne jest powtórzenie zabiegu po około 10 dniach. Przy dobrze wykonanych w/w zabiegach możemy osiągnąć 100 procent skuteczności.

Chcesz trwale pozbyć się tych problemów? Zadzwoń:

Firma DDD Czystość Krzysztof Tyszecki

660 461 428

ul. Urocza 25,30-601 Kraków
Telefon stacjonarny: 12 267 62 71

powrót