Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Profilaktyka i zwalczanie Koronawirusa


Jakie działania należy prowadzić, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się Koronawirusa. Czy zwalczanie Koronawirusa jest możliwe, oraz jak przebiega? Odpowiadamy na te pytania w tym artykule!

Skuteczna profilaktyka i zwalczanie Koronowirusa:

Kontener:

Wykonanie zabiegu Dezynfekcji (odkażenie) kontenera który przypłynął z Chin drogą morską a następnie z portu przeładunkowego transportem samochodowym dotarł do Krakowa wymaga dezynfekcji przez oprysk preparatem wiruso i bakteriobójczym. Oprysk wykonujemy z zewnątrz, czekamy na zadziałanie preparatu i dopiero po czasie określonym w karcie technicznej możemy przetrzeć powierzchnie i rozplombować kontener.

Po otwarciu kontenera  skutecznie radzi sobie urządzenie do wytwarzania ozonu.

Czas i stężenia ozonu zależy od kubatury kontenera.

Karetka do transportu medycznego - dezynfekcja po koronawirusie:

Inaczej należy podejść od samochodu karetki (tzw. transport medyczny), w którym była przewożona osoba, która wróciła z Włoch i ma objawy infekcji (grypy itp.). W tym przypadku dobrze jest zastosować kilka zabiegów:

  1. Kabinę kierowcy, kierownicę, deskę rozdzielczą ,klamki itp. przetrzeć ściereczkami nasączonymi preparatem wirusobójczym i bakteriobójczym.
  2. Miejsca niedostępne, szczeliny, pod siedzeniami, ścianki za kierowcą opryskać preparatem.
  3. Przedział pasażerski, gdzie przewożono osobę chorą podobnie.

Na koniec zabieg ozonowania przez 30 minut dokończy proces dezynfekcji.

Po w/w zabiegach pojazd jest sterylnym i bezpiecznym środkiem transportu.

Biuro/Gabinet/stanowisko pracy:

Wykonanie zabiegu dezynfekcji (odkażenie) biur, gabinetów lub innych pomieszczeń polega w szczególności na odkażeniu biurek, foteli, krzeseł, klawiatur, telefonów, klamek, baterii łazienkowych, przycisków, uchwytów szaf i innych elementów gdzie osoby (w tym sami pracownicy jak też klienci) dotykając rękami przenoszą patogeny. Wykonujemy to przecierając chusteczkami nawilżanymi ze środkiem bakterio i wirusobójczym. Po odczekaniu określonego w instrukcji czasu, ścieramy powierzchnie suchym ręcznikiem papierowym – uważając aby nie przecierać tą samą powierzchnią ręcznika miejsc już odkażonych!

Następnie dokonujemy naniesienia roztworu dezynfekującego na większość powierzchni pomieszczeń, w tym również ściany poprzez oprysk, pozostawiając go do odparowania. Preparat nie pozostawia plam.

Dodatkowo można zastosować zabieg ozonowania – ustalając czas niezbędny do wytworzenia odpowiedniej ilości ozonu w dezynfekowanym pomieszczeniu

Zabieg jest wykonywany w specjalnych kombinezonach, rękawiczkach oraz maskach chroniących pracowników.

Po w/w zabiegach pomieszczenia i znajdujące się w nich meble są sterylne i odkażone.

powrót