Przyjmujemy nietypowe zlecenia

Zadzwoń i zapytaj

660 461 428

biuro@dddczystosc.pl

Zwalczanie świerzbu


Od lat skutecznie zajmujemy się usuwaniem i zwalczaniem świerzbu. Wykonaliśmy wiele prac na terenie Krakowa i nie tylko, skutecznie unieszczkodliwiając świerzb i zapewniając bezpieczny powrót lokatorów.

Zwalczanie świerzbu – zakaźnej choroby skóry

Objawia się czerwoną wysypką i uporczywym świądem. Na skórze występują przeczosy, czyli liniowe ubytki w skórze powstające wskutek drążenia przez pasożyty mikro tuneli pod naskórkiem. Najpewniejszym sposobem rozpoznania świerzbu jest interwencja lekarska. Świerzb wywołuje niewielki pasożyt z rodziny roztoczy, świerzbowiec ludzki, który żeruje i wykluwa się w naszej skórze. Najczęściej atakuje dłonie, stopy, łokcie.

Droga zakażenia:

  • Kontakt bezpośredni - możemy zarazić się przez podanie dłoni, przytulenie, czy kontakt intymny. Pasożyty przenoszą się na inne osoby poprzez uścisk dłoni, poklepanie po plecach, przytulenie, czy spanie w jednym łóżku.
  • Kontakt  pośredni - używanie tego samego ręcznika, śpiwora, koca, czy pościeli, choć takie przypadki się zdarzają.

Leczenie

Na szczęście świąd jest  chorobą, którą z powodzeniem można leczyć przy zastosowaniu nawet leków dostępnych bez recepty.

W przypadku zakażenia, ważna jest higiena. Ręce należy myć często, aby nie zakażać nowej grupy osób. Konieczna jest dezynfekcja wszystkich rzeczy, z którymi miała kontakt osoba zarażona, dotyczy to zarówno ubrań, jak i pościeli, ręczników oraz przyborów higienicznych. Można to zrobić wygotowując wspomniane rzeczy w wysokiej temperaturze, co zabije pasożyty i ich jaja.  Skuteczna jest dezynfekcja i dezynsekcja obiektu, na którym wystąpił.

Nasza firma zajmuje się zwalczaniem świerzbu, stosując dezynsekcję, polegającą na oprysku i zamgławianiu obiektu. Taka procedura charakteryzuje się wysoką skutecznością, mamy doświadczenie w pracy na obiektach typu dom opieki. Wykonujemy usługę szybko i dyskretnie.

powrót